Barış ve Demokrasi Partisi

Basına ve Kamuoyuna

Posted on: 19/02/2013

AmblemAKP hükümetinin muhalif kesimleri susturma ve toplumu sindirme amacıyla düzenlediği gözaltı operasyonları sürüyor. Son olarak bugün, aralarında KESK Genel Merkezi’nin de olduğu adresler basıldı, farklı illerde onlarca kişi gözaltına alındı.

AKP hükümeti kendisine muhalif hiçbir ses istememekte, her türden örgütlenme çabasını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Ancak daha önce de defalarca görüldüğü gibi bu operasyonlarla toplumsal muhalefeti susturamayacaktır.

Kürt sorununda diyalog aşamasındayken, ortada bir barış umudu ve toplumsal talep varken toplumun başka kesimlerine yapılan bu sistemli saldırılar, ülkenin genel demokratikleşme umuduna uygun düşmemektedir. Son kamuoyu yoklamalarında da görüldüğü gibi, toplum Kürt sorununun çözümünü isterken aynı zamanda bir demokratikleşmeyi de istiyor. Kürt sorununun çözümü ile Türkiye’nin demokratikleşmesi bağlantılıdır. Sendika basmanın, gözaltına almanın, aylarca tutmanın, zorlama iddianamelerle yargılamanın demokratikleşmeyle ilgisi yoktur.

Barış ve Demokrasi Partisi olarak bu saldırıları protesto ediyor, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

19 Şubat 2013

BDP Genel Merkezi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: