Barış ve Demokrasi Partisi

28 Şubat’ın Kirli Manşetleri Partimize Uygulanıyor

Posted on: 12/12/2012

AmblemBasına ve Kamuoyuna

Partimize yönelik medya üzerinden çirkince ve ahlaksızca sürdürülen saldırılara her gün bir yenisi ekleniyor. Dün Eş Genel Başkanımız Sayın Gültan Kışanak’ı hedef alan karalama ve kirli propaganda amaçlı haberlerin ardından bugün de partimizin kurumsal kimliğini hedef alan gerçek dışı bir başka habere yer verilmiştir.

Yeni Şafak Gazetesi’nin bugünkü sayısında manşetten verilen “BDP’nin imamı dolandırdı” başlıklı haberde ismi geçen kişi partimizle ilişkilendirilmeye çalışılmıştır. BDP’li olarak gösterilen ve imam olarak tarif edilen kişinin çok açık ve net partimizle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Kaldı ki haberin içerisinde tek bir cümle dahi BDP’nin ismi geçmemektedir. Ama başlığa BDP ismi maksatlı olarak taşınarak partimize çamur atılmaktadır. Bu kişiyle ilgili olarak 7 Eylül 2011 tarihinde çıkan haberler yine aynı tarihte partimiz tarafından yayınlanan tekziple yalanlanmış ve bu kişinin partimizle bir ilgisinin olmadığı kamuoyuna açıklanmıştı.

Bir yıl aradan sonra aynı kişi üzerinden yine partimizin hedef alınıyor olması oldukça manidardır. Amaç BDP’yi karalayarak itibarsızlaştırmaktır. Partimizi, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı hedef alan bu haberlerin belli bir konsept dahilinde organize bir biçimde devreye konulduğu anlaşılmaktadır.

28 Şubat sürecinde bu ülkedeki belli bir siyasi yapıya karşı nasıl çirkince yayınlar yapıldığı, halen hafızalarda tazedir. O dönem bir siyaset hedef alınıyordu. Bugün de BDP’nin siyaseti hedef alınıyor. Bugün aynı kirli manşetler o dönemin mağdurlarına adına haraket ettiğini savunan basın yayın organları tarafından bugün bizzat BDP’ye karşı atılmaktadır. BDP’ye ve izlediği siyasete karşı kesintisiz sürdürülen bu saldırılar, hakaretler, iftiralar, aşağılayacağı yayınlar bir özel savaş yöntemidir. Sahibinin sesi olan bu ırkçı gazeteler psikolojik savaş yürütme konusunda 28 Şubatçılarla aynı çizgiye gelmişler, psikolojik savaş yürütme konusundaki başarılarından dolayı üstün hizmet madalyasını çoktan haketmişlerdir!

Bu ahlaksızca saldırılar karşısında, partimizi itibarsızlaştırmaya, gözden düşürmeye, siyaset dışına itmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu çirkin ve ırkçı yayınları halkımızın ve demokratik kamuoyunun vicdanlarına havale ediyoruz.

Şu da unutulmalıdır ki, yalanla oy kazanılmaz ama itibar kaybedilir. 28 Şubatçılar bunu yaşayarak öğrendiler. Bugün 28 Şubatçıların izinden gidenler de er geç bunu yaşayarak, itibar kaybetmenin ne olduğunu öğreneceklerdir.

12 Aralık 2012

BDP Genel Merkezi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: