Barış ve Demokrasi Partisi

Dün Olduğu Gibi Bugün de, Yarın da Mücadele Edeceğiz

Posted on: 17/11/2012

12 Eylül’den bu yana politik tutsaklar tarafından sürdürülen açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla partimizin aldığı karar doğrultusunda iki günlük açlık grevi yapmak için toplanan yurttaşlara yönelik polis saldırısıyla ilgili İstanbul İl Örgütümüzün açıklamasını paylaşıyoruz:

Cezaevlerinde on binlerin sürdürdüğü açlık grevine destek için, dışarıda on binlerin başlattığı açlık grevine İstanbul’un üç bölgesinde de saldırıldı. BDP Esenyurt İlçe binasının önünde, Sancaktepe’de Festival alanında ve Sultangazi Parkı’nda açlık grevi yapmak üzere toplanan binlerce kişiye gaz, tazyikli su, tazyikli gazlı suyla saldırıldı.

Bu ağır saldırıda İstanbul İl Eşbaşkanımız Asiye Kolçak’ın yanı sıra pek çok yöneticimiz, üyemiz ve tutuklu yakını yaralandı. Bilindiği gibi İl Eşbaşkanımız Asiye Kolçak cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek için düzenlenen bir basın açıklamasında yine polis şiddetiyle yaralanmış ve 10 günlük iş göremez raporu almıştı.

İktidar, açlık grevlerinde öne sürülen talepler görülmesin istiyor. Tutsakların cezaevlerinden ölümü göze alarak dışarı duyurduğu ses duyulmasın istiyor. Çünkü bu talepler haklıdır, bu ses kararlıdır. Sadece Kürt halkı değil, bu ülkenin emekçileri, aydınları, sanatçıları, akademisyenleri, dünyanın bütün önemli siyasetçileri ve bilim insanları bu taleplerin haklılığını paylaşıyor. Destek veren herkes biliyor ki, bu talepler karşılandığında Türkiye’de barışın ve bir arada yaşamanın yolu açılacak.

İşte cezaevlerinden duvarları aşarak yükselen ve bugün milyonların benimsediği taleplere kulaklarını tıkayanlar, barış istemeyenler, bir arada yaşamak istemeyenlerdir. İçerdeki on binlerin sesine dışarıdan ses katan on binlere saldıran da onlardır.

Bizler iki günlük destek açlık grevimizi Esenyurt, Eyüp, Sancaktepe ve Sultangazi ilçelerimizde sürdüreceğiz ve yarın saat 16.00’da açlık grevimizi bitirirken basın açıklaması yapacağız.

Cezaevindeki arkadaşlarımızın taleplerinin gerçekleşmesi için de dün olduğu gibi bugün de, yarın da mücadele edeceğiz.

17 Kasım 2012
BDP İstanbul Örgütü

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: