Barış ve Demokrasi Partisi

Açlık Grevinde Olan, Tutuklu Derik Belediye Başkanımızın Mektubu

Posted on: 12/11/2012

26 Ekim 2012′den beri Siirt E Tipi Kadın Cezaevi’nde açlık grevinde olan, tutuklu Mardin Derik belediye başkanımız Çağlar Demirel’in mektubu:

Kürt halkının tüm hakları yıllarca ‘gasp’ edildi ama halk, hakları için mücadeleden hiçbir zaman geri adım atmadı. Hiçbir baskıya, kırıma boyun eğmeyen Kürtler, bugün de taleplerinde net, ilkeli ve kararlı bir tutum sergileyerek onurlu ve dik durmuşlardır.

Tutsakların ve Kürt halkının talepleri karşısında AKP hükümeti yine şiddet yöntemlerine başvuruyor. Kürt halkı ve Mardin halkının bu saldırılar karşısında talepleri ve iradesine sahip çıkacaktır. Biz Kürt Siyasetçilerin cezaevlerinde rehin tutularak mekânlarımız daraltılsa da, halkımızdan aldığımız güçle, inanç ve morallimiz tamdır. Arkadaşlarımızın cezaevlerinde yaşam mücadelesi verdiği bu günlerde, sessiz kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu duruma gözlerini kapatan, kulaklarını tıkayanları tarih affetmeyecektir.

Tüm halkımızı, kadınları, gençleri, siyasetçileri, aydın, yazar, sanatçı ve tüm sivil toplum örgütlerini bu çığlığa kulak vermeye çağırıyorum. Bugün halkımızın demokratik bir hak olan bu talepleri desteklemelerini ve her zamanki gibi kadınların bu öncülük rolünü selamlıyorum… Siirt cezaevlerinden Kürt kadın siyasetçileri olarak bu insanlık onuru karşısında, herkesi sorumluluk almaya ve talepler etrafında kenetlenerek seslerimizi birleştirmeye davet ediyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: