Barış ve Demokrasi Partisi

Onurlu Bir Hayat ya da Anlamsız Bir Hayat!

Posted on: 11/11/2012

Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 15 Ekim’den beri açlık grevinde olan tutuklu vekil Gülser Yıldırım’ın ailesine gönderdiği mektubu:

Biz iki kadın yoldaşımla beraber (Aynur Coşkun ve Fatime Demir), dönüşümsüz ve süresiz açlık grevine katılmış bulunmaktayız. Ben de gönlümü, ruhumu, insani duygularımı ve benliğimle cezaevi kapısında bekleyen, nöbet tutan annelerin duygularıyla açlık grevine katılıyorum.

Sessizlik kendisiyle beraber bir canın kaybını da getirecektir. İnsan gibi, halk gibi ve toplum gibi haklı olan arkadaşlarımızın haklılıklarını, isteklerini kendi haklılık ve isteklerimiz gibi sahiplenip sesimizi birleştirmemiz gerekiyor. Bilindiği gibi bizler her zaman diyalog ve barış taraftarları olduk. Lakin Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren gelen inkâr ve imha zihniyeti bugünde AKP’nin faşist milliyetçi siyasetiyle devam etmektedir.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde yürütülen tecrit, aynı zihniyetle devam etmektedir. Arkadaşlarımız tarafından zindanlarda başlatılan bu eylem, onursuzlaştırma politikaları sonucu ortaya çıkmıştır. Tarihi bir tepki ile Kürt çocukları gençleri canlarıyla buna cevap vermektedir

Bizler sizlerin tahmin edemeyeceği kadar yaşamı çok seviyoruz, lakin onurlu bir yaşamı. Eğer insan doğruluğuyla ve onuruyla yaşayamayacaksa ve savunamayacaksa o hayatın bir anlamı kalmaz. Bu yüzdendir ki, açlık grevi anlamlı bir yaşam, özgürlük, eşitlik ve çözüme vesile olması ile halklar arasında onurlu bir barış yaratmak için başlatılmıştır. Bedeli ne olursa olsun bizler diyoruz ki; Onurlu bir hayat ya da anlamsız bir hayat!.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: