Barış ve Demokrasi Partisi

Siyasi Operasyonlar Özgürlük Mücadelemizi Engelleyemeyecek

Posted on: 06/11/2012

Mersin’de partimizin yöneticileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve gazetecilerin gözaltına alınmasına ilişkin açıklamamızı paylaşıyoruz:

Artık Türkiye kamuoyunda hiçbir meşruiyeti kalmayan ve uluslar arası raporlarla da hukuk dışılığı kanıtlanan siyasi soykırım operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Bu sabah yine, bu kez Mersin’de partimizin yöneticileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve gazeteciler göz altına alındı.

Şu anda, daha bir kaç hafta önce genel kurulumuzca Parti Meclisi üyeliğine seçilen Ramazan Yıldız ve tutuklanan Mersin Eşbaşkanlarına vekalet eden İl Başkan Vekili İrfan Yücel’in de aralarında olduğu 19 kişi gözaltında.

Başbakan’a göre açlık grevinde kimse yok. Cezaevlerinde tutuklu siyasetçi yok, tutuklu gazeteci yok, tutuklu avukat yok.
Başbakan gerçekleri halktan gizlemeye çalışıyor ama bir halkın topyekun direnişini en iyi kendisi biliyor.

Cezaevlerinde siyasi tutukluların başlattığı ve bugün 53. gününe giren açlık grevi direnişinde öne sürülen taleplerin haklılığı ve meşruluğu bugün, Mersin’deki siyasi soykırım operasyonlarıyla bir kez daha kanıtlandı. Bu Hükümet ya Kürtlerin en doğal hakları olan anadillerini, siyaset yapma haklarını ve siyasi iradelerini tanıyacak ya da onun topyekün saldırılarına karşı topyekün direnişimiz sürecek.

Bu baskılar, Kürt halkına ve onun siyasi iradesine savaş açan AKP Hükümeti’nin çöküşüne engel olamayacak.

Onun siyasi operasyonları da, baskıları da, gazı, copu, panzeri de Kürt halkının demokrasi ve özgürlük mücadelesini engelleyemeyecek.

3 Kasım 2012
BDP GENEL MERKEZİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: