Barış ve Demokrasi Partisi

Mücadeleyi Yükseltmeye Çağırıyoruz

Posted on: 06/11/2012

12 Eylül 2012 tarihinden bu yana hapishanelerdeki tutsakların başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerine ilişkin Kadın Meclisimizin çağrısını paylaşıyoruz:

12 Eylül 2012 tarihinden bu yana cezaevlerindeki tutsakların başlattıkları süresiz dönüşümsüz açlık grevlerinde artık ölüme yaklaşılmıştır. AKP hükümeti cezaevlerindeki bu direnişi görmezden gelerek, her türlü manipüle yöntemlerini deneyerek başta Kürt halkı olmak üzere Türkiye kamuoyunu ve tüm dünyayı yanıltmaya çalışmaktadır. Hatta Başbakan o kadar ileri gidiyor ki açlık grevi olmadığını dahi söyleyebiliyor.

Tutsakların bu taleplerine sahip çıkmak ve zindan direnişini tüm kamuoyuyla paylaşmak için günlerdir alanlarda olan, her türlü yöntemle sağduyuyu büyütmeye çalışan kadın örgütlerini ve şahsiyetleri gördükçe umudumuz artmakta, inancımız büyümektedir. BDP Kadın Meclisi olarak bundan güç ve moral almaktayız.

Savaşta en çok acıyı biz kadınlar yaşadığımız, en çok bedeli biz ödediğimiz için değil sadece; savaşı ve ölümleri kadınların durduracağı inancıyla ve “anadilde savunma, anadilde eğitim ve Sayın Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması ve özgürlüğünün sağlanması” için alanlardayız ve olmaya da devam edeceğiz…

Cezaevlerindeki ölümleri durdurmak için artık yarın değil, bir dakika bile çok geç olabilir. BDP Kadın Meclisi olarak, bedenini ölüme yatıran tüm tutsakların taleplerinin karşılanması, cezaevlerinde ölümlerin engellenmesi için tüm kadın örgütlerinin, kadın aktivistlerin, feministlerin, kadın sanatçıların, kadın duyarlılığıyla desteğini, dayanışmasını ve mücadelelerini yükseltmeye çağırıyoruz.

6 Kasım 2012
BDP KADIN MECLİSİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: