Barış ve Demokrasi Partisi

Açlık Değil Direniş Etrafında Kenetlenmemek Bizleri Ölüme Götürür

Posted on: 02/11/2012

15 Ekim’den bu yana süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan tutuklu Şırnak Milletvekilimiz Faysal Sarıyıldız’ın Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde danışmanı aracılığıyla kamuoyuna yaptığı açıklamayı paylaşıyoruz:

Süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan tutuklu BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Başbakan’ın ‘Açlık grevi tamamen şovdur. Dünyanın hiçbir yerinde bu tür şovlarla hukuk yok edilmez’ sözlerine danışmanı aracılığı yaptığı açıklama ile sert tepki göstererek, “Başbakan’ın bu hakaratvari açıklamasını yakalandığı iktidar hastalığına bağlıyoruz. Bizler yüzlerce arkadaşımız ile beraber ölüm yolculuğundayız. Evet bizler şov ile hukukun yok edilmeyeceğini biliyoruz. Ancak hukuksuzluk üzerine inşa edilen saltanatı alaşağı edebileceğimizi Hayrilerin ve Kemallerin tarihi direnişinden de gayet iyi biliyoruz” dedi. Sarıyıldız ayrıca açlığın değil direniş etrafında kenetlenmemenin ancak kendilerini ölüme götüreceğini söyledi.

15 Ekim’den bu yana süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan tutuklu BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız bulunduğu Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde danışmanı aracılığı ile kamuoyuna açıklamada bulundu. Başbakan ve AKP Hükümeti’nin bütün karalama politikalarına rağmen büyük bir direniş coşkusuna sahip olduklarını belirten Sarıyıldız, Başkakan’ın açlık grevlerine ilişkin son günlerde sarf ettiği sözlere ilişkin şunları söyledi: “Moral ve coşkuları her geçen gün artan ancak dakika dakika bedenleri eriyen arkadaşlarımızın onurlu eylemini hiçleştirmek için bütün psikolojik savaş argümanlarını kullanan Başbakan’ın bu saldırgan tutumuna anlam vermekte zorlanmıyoruz. Çünkü Başbakan cezaevlerinde bedenleri açlığa yatıran arkadaşlarımızın ve 30 Ekim günü bütün alanları direniş mevzilerine dönüştüren halkımızın inanç ve kararlılığı karşısında ürpermiştir. Başbakan, Otoriter kişiliğin en önemli septomlarından olan otoriter saldırganlığını, Almanya’da yaptığı basın açıklaması ile bir kez daha gösterdi. Başbakan’ın “Açlık grevi tamamen şovdur. Dünyanın hiçbir yerinde bu tür şovlarla hukuk yok edilmez” yönündeki bu hakaratvari açıklamasını yakalandığı iktidar hastalığına bağlıyoruz. Bizler yüzlerce arkadaşımız ile beraber ölüm yolculuğundayız. Evet bizler şov ile hukukun yok edilmeyeceğini biliyoruz. Ancak hukuksuzluk üzerine inşa edilen saltanatı alaşağı edebileceğimizi Hayrilerin ve Kemallerin tarihi direnişinden de gayet iyi biliyoruz” dedi

Başbakan’ın yine Milletvekili arkadaşlarının 3 ay önce bir aradayken yediği yemeği utanmadan ve sıkılmadan manipüle etme ve kara propaganda marifeti ile kullandığını dile getiren Sarıyıldız, “ Bizler milletvekili arkadaşlarımızın yüreğinin zindan direnişi ile attığını ve ölümlerin olmaması için büyük bir hassasiyele yaklaştığını biliyoruz. Başbakan’ın bu çirkin sözlerinin bizim sokağımızda bir kıymeti harbiyesi yoktur” ifadesini kullandı.

“Ölümlerin vebali Başbakan’ın alnında kara bir leke olarak kalacak”

Başbakan’ın bu üslubunun Kürt sorununu çıkmaz bir sokağa sürüklediğini açıklayan Sarıyıldız, Başbakan ve AKP hükümetinin Kürt halkının iradesini hiçe sayan politikaları ve kültürel soykırımdaki ısrarının kendilerini süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi kararı almalarına yönelttiğine dikkat çekti. Sarıyıldız, yaşanacak ölümlerin ve olumsuzlukların vebalinin Başbakan’ın alnında kara bir leke olarak kalacağı uyarısında bulundu. Dört duvar arasında da olsa halkımızın kendisinbe vermiş olduğu siyasi misyona ve değerlere layık olmak olmaya devam edeceğini vurgulayan Sarıyıldız, şu açıklamada bulundu: “Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan arkadaşlarımız ile aynı odalarda bulunuyoruz. Açlık her ne kadar bedenlerimizi gün be gün eritse de dışarıda halkımızın direnişe verdiği destek bizlerde büyük bir umut ve moral kaynağı oluyor. Açlık değil direniş etrafında kenetlenmemek ancak bizleri ölüme götürür.. Ben ve arkadaşlarım büyük bir direniş geleneğine sahip olan halkımızın zindanlarda yanan direniş ateşini gürleştireceğine inanıyorum. Açlık grevinde olan arkadaşlarımızın zafere ve özgürlüğe kilitlenen duyguları ile siz değerli halkımıza selam ve sevgilerimizi yolluyoruz”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: