Barış ve Demokrasi Partisi

Görüşmeler Sonucunda Kamuoyuyla Paylaşılabilecek Yeni Bir Durum Söz Konusu Değildir

Posted on: 18/10/2012

Partimizin Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı ve AK Parti Grubuyla yapmış olduğu temaslara dair basın da bir takım yorumlara yer verilmiştir. Bu duruma ilişkin açıklamamızı paylaşıyoruz:

Yeni Şafak Gazetesi’nin bugünkü sayısında yer alan bir haberde partimizin Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı ve AK Parti Grubuyla yapmış olduğu temaslara dair bir takım yorumlar yer almıştır.

Ülkede gerilimin giderek tırmanması, çatışmaların artarak devam etmesi, Başbakan’ın “Gerekirse Oslo görüşmelerine yeniden dönülür” şeklinde açıklamalarda bulunması, diğer yandan Ortadoğu’daki gelişmelerin kaygı verici boyutlara ulaşması ve Türkiye’nin Suriye’yle savaşın eşiğine gelmesi gibi önemli gelişmeleri göz önünde bulundurarak, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek ve Ak Parti Grubuyla görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Tüm görüşmeler partimizin ve Eş Genel Başkanlarımızın bilgisi dahilinde, bizim randevu talebimiz üzerine gerçekleşmiştir.

Yapılan görüşmelerde; devletin, hükümetin tutumunu, politikalarını, yaklaşımını anlamaya çalıştık. Partimizin, hem Ortadoğu ve Suriye konusundaki görüşlerini, hem de Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin politikalarını bu görüşmelerde dile getirdik.

Görüşmelerin sonucunda kamuoyuyla paylaşılabilecek yeni bir durum söz konusu olmadığı için yapılan temasların kamuoyuna duyurulması ihtiyacı görülmemiştir.

BDP GENEL MERKEZİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: