Barış ve Demokrasi Partisi

BDP Saldırılar Karşısında Yılmayacak, Geri Adım Atmayacaktır

Posted on: 28/09/2012

Tekirdağ Çorlu İlçe Binamıza yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin Genel Merkezimizin açıklamasını paylaşıyoruz:

Partimizin İl ve ilçe binalarına yapılan saldırılara ne yazık ki her gün bir yenisi eklenmektedir. Karanlık güruhlar Bingöl’ün ardından bu kez Tekirdağ’da sahnedeydi. Belli bir merkezden yönlendirildiği gün gibi ortada olan bu ırkçı çeteler, partimizin Tekirdağ Çorlu ilçe binasına saldırmış, ilçe binamızı kundaklayarak yakmıştır. Ayrıca eş zamanlı olarak partimizin Çerkezköy Karaağaç Belde binası da aynı grupların saldırısına uğramış, binamız zarar görmüştür.

Partimize yönelik giderek yaygınlaşan bu ırkçı saldırılar ne tesadüfi ne de lokal bir olaydır. Bu saldırılar bir merkezden yönlendirilmekte ve koordine edilmektedir. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, partimizin Antep binasına düzenlenen ırkçı saldırı sonrası yaptığı “Vatandaşlarımızın sıcak tepkisi doğru ve yerinde bir tepkidir” şeklindeki açıklaması bu saldırıların hükümetçe sahiplenildiğini, arkasında durulduğunu, cesaretlendirildiğini gösterirken, aynı zamanda bu tür linç girişimlerinin bizzat AKP koordinesinde yürütüldüğünü de açıkça ortaya koymaktadır.

AKP ve Hükümet yetkililerinin son günlerde partimizi hedef alan açıklamaları sokaklardaki linç histerisini tetiklemekte, karanlık güruhları cesaretlendirmektedir. Bu saldırıların failllerinin ve sorumlularının yargı karşısına çırkartılmaması, bu karanlık odakların bizzat hükümet ve yargı tarafından korunuyor olması, yeni saldırılara kapı aralamakta, BDP’ye yönelik yeni linç girişimlerini tırmandırmaktadır.

Buradan birkez daha uyarıyoruz. Bu çirkin saldırıları organize edenler, yönlendirenler, siyasi irade olarak bu saldırıların arkasında duranlar, saldırganları koruyup, kollayanlar bilsinler ki bu saldırılar bu ülkeye kaybettirir, zaten bıçak sırtında olan iç barışa onarılması güç zararlar verir. Hükümet biran önce partimizi hedef alan tutum ve söyleminden vazgeçmeli, bu saldırıların sorumluları da derhal yargı önüne çıkartılmalıdır. Hükümet, BDP üzerinden elini derhal çekmelidir.

Partimizi hedef gösteren yayınlar yapan bazı basın yayın organlarını da bu ırkçı yayın politikasını terk etmeye, ülkenin iç barışına zarar verecek nefret dilini bırakmaya çağırıyoruz. BDP asla bu saldırılar karşısında yılmayacak, geri adım atmayacaktır. Saldırıların devam etmesi halinde meşru müdahafa hakkımızı kullanacağımızın bilinmesini isteriz. Halkımız ve örgütlü gücümüz dün olduğu gibi bugün de bundan sonra bu çirkin, karanlık saldırıları boşa çıkartmaya devam edecektir. Kamuoyunu ve halkımızı bu saldırılar karşısında daha duyarlı olmaya, demokratik tepkisini göstermeye çağırıyoruz.

28 Eylül 2012
BARIŞ VE DEMOKRASİ PARTİSİ GENEL MERKEZİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: