Barış ve Demokrasi Partisi

Kadınlar, çatışmalı süreçlerde diyalog ve müzakere yollarını tartışıyor

Posted on: 23/06/2012

Barış ve Demokrasi Partisi Kadın Meclisi’nin ev sahipliğinde kadınlar İstanbul’da bir araya geliyor. Yurt dışından da kadınların deneyimlerini aktaracakları “Sosyalist Enternasyonal’in Bölgesel Kadın Toplantısı” ilk kez gerçekleşiyor.

Sosyalist, demokrat ve işçi sınıfı partilerinin ortak olduğu ülkelerarası bir organizasyon olan Sosyalist Enternasyonal’in üyelerine yaptığı çağrıyla 24 Haziran’da İstanbul’da buluşacak olan Akdeniz Bölgesi’nden kadınlar, çatışmalı süreçlerde diyalog ve müzakerede kadının rolünü tartışacaklar.

Ermenistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Fas, İspanya, İngiltere, Yunanistan, Filistin, Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs’tan yola çıkan kadınlar, yanlarında getirecekleri deneyimleri paylaşacaklar.Türkiye’de devam eden çatışmalı sürece dair yüreklerinde hissettiklerini fikirleriyle birleştirecek olan kadınlar, çözüm için bir yol haritası çıkarmayı hedefliyor. Bu harita kadının gözünden, elinden ve yüreğinden çizilecek.

Sosyalist Enternasyonal’in Kadın Başkanı Pia Locatelli’nin açılışını yapacağı buluşmada, BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak da açılış konuşmacısı olarak bulunacak.

Uluslararası kadın kurumları ve siyasi partilerden katılımcılarınyanı sıra, Türkiye’deki kadın kurumları, feminist ve siyasi örgütlerin de temsilci düzeyinde katılacağı toplantı sunumlarla başlayıp, Taxim Hill Otel’de gün boyunca devam edecek.
Toplantının Yapılacağı Yer: TAXIM HILL HOTEL

Sıraselviler Cad. No 5 80090 / Taksim /İstanbul / Turkey /www.taximhill.com

Saat: 09.00

24 Haziran 2012 Pazar

BDP KADIN MECLİSİ

Reklamlar
Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: