Barış ve Demokrasi Partisi

Ertuğrul Kürkçü: Cezaevleri Komisyonu İmralı’ya Gitmelidir

Posted on: 15/06/2012

Mersin vekilimiz Ertuğrul Kürkçü TBMM İnsan Hakları İnceleme komisyonu bünyesinde kurulan Cezaevleri Alt Komisyonunun İmralı Cezaevi’ni ziyaret ederek incelemeler yapması talebinde bulundu:


İmralı Cezaevi’nde kalmakta olan Abdullah Öcalan ve diğer 5 hükümlünün avukat ve yakınları, müvekkilleri ve yakınlarıyla bir yıla yakın bir süredir “koster bozuldu”, “hava koşulları uygun değil” türünden sudan bahaneler ile görüştürülmediklerine dair şikayetlerde bulunmaktadır.

Özellikle Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin Kürt halkı arasında ciddi bir gerilim yarattığı ve bugüne kadar dört kişinin, tecridi protesto için, kendilerini ateşe verdikleri, yüzlerce tutuklu ve hükümlünün de açlık grevlerini sürdürdüğü biliniyor.

Bunlara ek olarak, son günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Öcalan’ın İmralı’dan götürüldüğüne dair ısrarlı beyanlarda bulunmakta ve hükümeti suçlamaktadır.

Bu şartlar altında Komisyonumuzun bir şey yokmuş gibi davranamayacağı ortadadır. Komisyonumuzun sorumluluğu gereği İmralı’ya ilişkin gerçeklerin ortaya çıkması için TBMM tatile girmeden İmralı Cezaevinin ziyaret edilmesi talebimi bilgilerinize sunarım.15.06.2012

Ertuğrul KÜRKÇÜ

Mersin Milletvekili

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: