Barış ve Demokrasi Partisi

Will the AKP Illegalize Abortion in Turkey?

Posted on: 25/05/2012

Turkey’s Prime Minister Recep Tayyip Erdogan said Friday in International Conference on Population and Development  that he considered abortion as “murder.” “I am a prime minister who is against Caesarean births. I consider abortion as murder,” Erdogan was quoted as saying by the Anatolia news agency.

“Nobody should have the right to allow this. You either kill a baby in mother’s womb or you kill it after birth. There’s no difference.”

In Turkey, abortion is legal during the first 10 weeks of pregrancy. The woman’s consent is required but if the woman is married, the husband’s consent is also required.

Erdogan, whose governing Justice and Development Party has increasingly assumed deeply conservative and authoritarian policies in civil and political affairs, has repeatedly called on women to have at least three children.

In 2004, Erdogan’s government backed a law criminalising adultery but later abandoned it after intense reactions.

Reklamlar
Etiketler: ,

3 Yanıt to "Will the AKP Illegalize Abortion in Turkey?"

Silav bu hevalên BDP li DUHOK . pir ji hewe hes dikim , welatprêzên kurdan , her bijîn qorbanî hewe bibim.

sla hemu kürd her beji apo her beji kadir her beji şehite me te tem heyi

ACİİİİİİİİİİL LÜTFEN BUNU OKUYUN VE PARTİNİN EN YETKİLİ BİRİLERİNE BİLDİRİN

Başbakana neden tepki göstermiyorsunuz.cuma günü pakistan dönüşünde öğretmenleri de hedef tahtasına koydu. Öğretmenler fazla tatil yaptığı için maaşının az olduğunu söyledi muhalefetten hiç tepki gelmedi. öğretmenlerin düz memurdan farklı olduğunu statülü olduğunu kimse söylemedi. Öğretmenlerin istem dışı tatil yaptığını kimse söylemedi. İşini eve de taşıdığını evde de hazırlık yaptığını, tatillerde aç perişan olduğunu tatilde tatil yapamadığını evlerine kapandığını kimse söylemedi. Bari siz söyleyin öğretmenlerin gönlünü kazanın. Her öğrenciye tabletten önce öğretmenleri öğrencilere el açıp aidat toplama dilenciliğinden kurtarın demiyorsunuz. Tablet dağıtmadan önce okullarınıza harcırah göndermeleri gerektiğini söylemiyorsunuz. Öğretmenler okullarda hem öğretmen hem tahsildar durumundalar. Hergün çocuklara ders yapmadan önce “çocuğum aidat getirdin mi” diyerek derse başlıyoruz. Üç kuruş için velilerle karşı karşıya geliyoruz. Onlar bunu görmüyorlar bari siz görün. Bir de tutturmuş “DERSİM” olayları için özür diliyor. Kimse demiyor ilkönce sen kendi yaptığın için ULUDERE olayı için özür dile ondan sonra başkaları adına özür dile demiyor. Bu ülkede aleviler tekbir kurşun sıkmış değil onların hangi suorununu hal ettiniz de pkk ye silahı bırakın gelin konuşalım diyorsunuz bunun neresi gerçekçi. Türkiye’de olaylar olmadığı zaman herkes kafasını kuma gömüyor herhangi bir olay olduğunda da kürt sorunu gündeme geliyor konuşuluyor. İnsanları enayi zan etmeyin alevilerin cem evleri hala ibadethane olarak geçmiyor, çocuklarına hanefi mezhebini dayatarak okullarda okutuyorsunuz. kendi mezheplerini öğrenmelerine izin vermiyorsunuz. onlar da mı ülkeyi bölecekler bırakın bu safsataları ağlamayana mama yok kürt bu mücadaeleyi sürdürmezlerse onlar da aleviler gibi unutulur giderler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: