Barış ve Demokrasi Partisi

31 Mart “Adalet İçin” Mitingi için Halkımıza Çağrı

Posted on: 28/03/2012

31 Mart’ta Kadıköy’de Yapılacak Olan “ADALET İÇİN” Mitingine Güç ve Destek Verelim!

1993, 2 Temmuz’unda gerçekleşen Sivas-Madımak katliamı davasının, zaman aşımı gerekçesiyle düşürülmesi kabul edilebilir, sineye çekilebilir bir durum değil. Devletin gözetiminde binlerce kişi tarafından Madımak otelinin ateşe verilerek, 8 saat boyunca insanların yanarak can vermesinin söz konusu olduğu bir dava böyle kapatılamaz. Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İl Valisi, İl Emniyet Müdürü, Tugay Komutanı, askeri ve sivil erkânın bu katliam karşısındaki tutumu, kusuru, suiistimali ve desteğinin olup olmadığı hiç araştırılmamıştır. Askerin ve polisin katliama seyirci kalmasının arkasındaki nedenler ve sorumlular dava konusu bile edilmemiştir. İnsanlığın utançla anacağı Sivas-Madımak katliamının arkasındaki tüm güçlerin açığa çıkarılması için bir çaba gösterilmemiştir.

Adalet Bu Değil!
Zaman Aşımı Kararı Kabul Edilemez, Sivas Katliamı “İnsanlık Suçu” Olarak Mahkûm Edilmelidir.

13 Mart 2012’de Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar, başta Aleviler olmak üzere, farklı inanç, dil ve kültürlerden tüm halklarımızı bir kez daha kaygıya sevketmiştir. Mahkemenin, kamu görevlisi, “sivil” demeden “Sivas-Madımak katliamı bir insanlık suçudur” kararı vermesi gerekirdi. Aleviler, Anadolu ve Mezopotamya halkları ve tüm insanlık hiç değilse ”insanlık suçu kararı” ile bir nefes alabilirdi!

Halkların Demokratik Kongresi olarak Sivas katliamı davasının takipçisi olacağız. Her dilden, her inançtan ve her kültürden halklarımızı 31 Mart’ta Kadıköy’de yapılacak mitinge katılmaya, bu kararı protesto etmeye çağırıyoruz.

Halkların Demokratik Kongresi Yürütme Kurulu

Reklamlar
Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: