Barış ve Demokrasi Partisi

Tatvan Belediye Başkanımız: “Belediyemize Ödenek Gönderilmedi”

Posted on: 19/03/2012

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta, TBMM’de Kiler marketler zinciri patronu Vahit Kiler ile Bitlis milletvekilimiz Hüsamettin Zenderlioğlu ve Muş milletvekilimiz
Sırrı Sakık arasında, Karla Mücadele Ödeneği’nden sadece AKP’li belediyelerin faydalandırıldığı iddiaları  tartışma konusu olmuştu.

Ardından da, bu konuda açıklama yapan Bitlis valisi Nurettin Yılmaz, bütün belediyelere kaynak aktarıldığı söylemişti. Vali, ödenekten gelen ilk dilimin 500 bin lirasının Bitlis İl Özel İdaresi’ne, 500 bin lirasının ise Bitlis belediyesine tahsis edildiğini belirtmiş, ilçe ve belde belediyelerinin talebi üzerine ise 300 bin lira daha aktarıldığını söylemişti.

Oysa konuyla ilgili açıklama yapan Tatvan belediye başkanımız Abdullah Ok ise, bugün (19 mart 2012 pazartesi) itibariyle hesaplarına karla mücadele için herhangi bir ödenek aktarılmadığını söyledi. Belediye başkanımızın açıklaması şöyle: “Bitlis valisi Nurettin Yılmaz’ın açıklamaları ile bizim hesap girişlerimiz arasında bir paralellik görünmüyor. Vali Yılmaz’ın gönderildiğini ileri sürdüğü paradan tek kuruş dahi belediye hesaplarına yatmamıştır. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na 01 Şubat 2012 ile 13 Şubat 2012 tarihleri arasında Tatvan belediye başkanlığının sorumluluk alanı içinde meydana gelen aşırı kar yağışı sonucu, hasarlar meydana geldiğini, genel hayatın olumsuz etkilendiği gerekçesiyle başvurduk.

Söz konusu başvuru belgelerinde Bitlis valisi Nurettin Yılmaz’ın da imzası bulunuyor. Bitlis valisi kamuoyunu yanlış bilgilendirmekten vazgeçmelidir. Pazartesi günü sabah saatlerinde de hesaplarımız kontrol edildiğinde hesaplarımıza bu paranın girişi olmamıştır. Bitlis valiliği tarafından gönderildiği söylenen ancak hesaplarımızda göremediğimiz 60 bin lira yaşadığımız afet süresince belediyemizin harcadığı miktarın onda biridir. Tatvan belediyesinin iş yapamaz duruma gelmesi için devlet kurumları ve kurum çalışanları, bir parti üyesiymiş gibi partizanca yaklaşımlarda bulunuyor. Bu gerçeklerin tüm kamuoyu tarafından açıkça görülmesi gerekmektedir.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: