Barış ve Demokrasi Partisi

Roboskî’de Katledilen Cemal Encü’nün Annesinden Mektup

Posted on: 26/02/2012

(kaynak: Bianet)

Benim oğlum 17 yaşındaydı. Lise son sınıf öğrencisiydi. Hayatının en güzel baharında gençliğinin en güzel yıllarında, ben ona doyamadan oğlum da hayata doğamadan acımadan vicdansızca katledildi.

Ey zalim erdoğan 34 çocuğu bombalarınızla küçücük bedenlerini paramparça ederek hangi amaca ulaştınız. Yaşı küçüktü cemalimin okul harçlığı çıkarmak için gitmişti. Onu benden alarak yüreğime acının en büyüğünü, kıyametin en şiddetlisini yaşatmaya ne hakkınız vardı.

Okuyacaktı benim oğlum Öğretmen olmak istiyordu. Bizi bu hayattan kurtarmak istiyordu. Sırasını boş bıraktınız oğlumun. Hem katlettiniz hemde vicdansızca zulmettiniz. Azda olsa Allah korkusu olsaydı, vicdanınız olsaydı gencecik insanlara böyle bir vahşette bulunmazdınız.

Oğlum yaralıydı o gece küçücük bedeni karlar üstünde can çekişiyordu. Gücünüz o gece öldürmeye yettide oğlumun imdadına gitmeye yetmedimi ey zalimler. Bumu adaletiniz öldürmekmi katletmekmi.

Cemalimin geleceği hayalleri vardı. O bombalarınızla bir tek bedenini değil hayatını hayallerini katlettiniz. O gece o katliamı bizlere yaşatarak acının en büyüğünü yaşattınız. işte oğlumun hayatı, işte bizim acımız.

Hakkı, hukuku, adaleti bizden daha iyi bilirsiniz. Paranızıda tazminatınızıda oğlumun acısını bana unutturamazsınız. Aksine daha fazla acıtırsınız. Ben sizden paranızı değil bize bu acıyı yaşatan oğlumun katillerini istiyorum. Ama üzerinden 44 gün geçmesine rağmen 34 canın katilleri halen dışarıda hiçbir şey olmamış gibi geziyorlar. Ama unutmasınlar ki Bu acıyı ne unutucaz ne unutturucaz.

Cemal’in Annesi Hazal Encü

Reklamlar
Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: