Barış ve Demokrasi Partisi

Demirtaş: Neo-liberalizme Karşı Mücadele Ediyoruz

Posted on: 08/02/2012

BDP’nin politik bir programı ve vizyonu yok diyenlerin bizi daha dikkatli ve önyargısız bir şekilde izlemelerini tavsiye ederim. BDP, kapitalist moderniteye alternatif olma iddiasıyla son derece güçlü bir toplumsal örgütlenme modeli geliştiriyor. Bu model esasında, herhangi bir siyasi partinin bütün toplumu tek başına yönetme hakkına karşı çıkan bir modeldir. O nedenle salt iktidar olma kaygısından uzaktır. Sanırım bu bakış açımızı anlamakta zorlanan çevreler BDP’yi vizyon sahibi olmamakla eleştiriyorlar. Oysa biz BDP’yi diğer partilerde olduğu gibi, uluslararası bir şirketi yönetir gibi yönetmiyoruz. Bu nedenle, gelecek vizyonumuzu da “daha fazla kar ve kazanç” üzerine kurgulamıyoruz.

Mücadelemiz daha fazla toplumsal fayda üzerinedir. Neoliberal ekonomik politikaların cenderesinden kurtulmanın tek yolu da tabana yayılmış alternatif toplumsal örgütlenmeleri geliştirmektir. Ortadoğu’da taşlar yerinden oynarken bizim hedefimiz kapitalist modernite ve neoliberal ekonominin, kendini yeniden tahkim ederek 100 yılını daha garantiye almasını önlemektir. En azından denemeye değer bir vizyon oldugu kesindir. Ancak mevcut sistem içi partiler gibi entegre programlarımız yok diye kimse bizi vizyonsuzlukla suçlamasın derim.

Reklamlar

2 Yanıt to "Demirtaş: Neo-liberalizme Karşı Mücadele Ediyoruz"

sayın demirtaş çok başarılı

YASASIN KURDISTAN HALKININ ANTI-EMPERYALIST OZGURLUK MUCADELESI! BIJI BIRATIYA GELAN! KAHROLSUN AMERIKAN EMPERYALIZMI! KAHROLSUN NEO-LIBERALIZIM! KAHROLSUN AKP FASIZMI! YASASIN ANADOLU HALKLARININ DEVRIMCI SINIF DAYANISMASI! HER BIJI GERILLA !!!

///KGB///

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: