Barış ve Demokrasi Partisi

AKP’li Midyat Kaymakamı Hakkında Suç Duyurusunda Bulunduk

Posted on: 03/02/2012

Midyat İlçe Örgütümüz, “Midyat kaledir, burayı mahalli seçimlerde kaybetmemek lazım” diyen Midyat Kaymakamı Fatih Akaya hakkında “Görevi kötüye kullanmak”, “Halkı kışkırtmak”, “Dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmak” ve “Seçim kanununa muhalefet etmek” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu.

Midyat İlçe Örgütümüz, “Bu seçim Midyatımız ve bölgemiz için çok önemli. Midyat kaledir, burayı mahalli seçimlerde kaybetmemek lazım” diyen Midyat Kaymakamı Fatih Akaya hakkında suç duyurusunda bulundu. Konu hakkında bilgi veren Midyat İlçe Eş Başkanımız Hasan Erman, Midyat Kaymakamı’nın medyada çıkan haberleri üzerine sözlerinin suç teşkil ettiğini ve halkı kışkırtmaya yönelik açıklamalar yaptığını belirterek, Kaymakamın ayrıca halkı dil, ırk ve mezhep üzerinden ayrım yapan bir konuşma yaptığını söyledi. Erman, Kaymakamın 2011 Haziran seçiminde de aynı tavrı gösterdiğini ve muhtarlar ile İl Genel Meclisi üyelerinin toplantısında BDP’ye oy verilmemesi tehdidinde de bulunduğunu hatırlatarak, Anayasanın 10. Maddesini ve devlet memuru kanunu ihlal ettiğini söyledi.

KAYMAKAM GAZETECİLERİ TEHDİT ETTİ

Erman, Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya hakkında “Görevi kötüye kullanmak”, “Halkı kışkırtmak”, “Dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmak” ve “Seçim kanununa muhalefet etmek” gerekçesiyle Midyat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Midyat Kaymakamı hakkında ayrıca kamu davasının da açılmasını istediklerini belirten Erkan, Midyat’ta bulunan bütün basın yayın kuruluşlarına suç duyurusuna ilişkin bilgilendirme yaptıklarını, ancak Kaymakamın gazetecileri tehdit ettiği iddiaları nedeniyle yaptıkları suç duyurusunun haberleştirilmediğini öne sürdü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: