Barış ve Demokrasi Partisi

Öğrencilerden Belediyemize Teşekkür Ziyareti

Posted on: 01/02/2012

Kayapınar Belediyesi tarafından üniversitelerin genel yetenek sınavlarına hazırlık amacıyla açılan kurslarına katılarak, Dicle Üniversitesi’nin Spor Yüksek Okulu’nun çeşitli bölümlerini kazanan 74 öğrenci teşekkür ziyaretinde bulundular. Belediye tarafından bu yılki kursa katılan 230 öğrenciden 74’ü sınavları kazandı.

Belediye tarafından ücretsiz açılan kurslara katılarak Dicle Üniversitesi Spor Yüksek Okulu’nu kazanan 74 öğrenci teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyaret nedeniyle Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Dağ öğrencilerle Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir toplantı yaptı. Toplantıya Başkan Yardımcıları Servet Yılmaz, İhsan Avcı, meclis üyeleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Büyükbayram, kurs hocaları ve öğrenciler katıldı.

“ Hizmetlerimiz model oluyor ”

Burada öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Vekili Mahmut Dağ, “Belediyemiz tarafından bu yılki kursa katılan 230 öğrenciden 74’ü çeşitli bölümler kazandı. Son üç yılda verdiğimiz kurslarımıza katılan öğrencilerin büyük bir kısmı sınavlarda başarılı oldu. Bu yılki sınavlarda milli takımlarda çalışanlara ek puan verilmesi nedeniyle kursiyer öğrencilerimiz bundan yararlanmamasına rağmen iyi bir başarı elde edildi. Eşit şartlarda sınav olması halinde bu başarımızın oranı artardı. Ama her şeye rağmen büyük bir başarı gösteren öğrencilerimize ve bu kurs vermede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Belediyemiz tarafından başlatılan ücretsiz bu kurslar birçok kurum ve belediyeye örnek olması ne kadar iyi bir iş yaptığımızın göstergesidir. Belediye olarak gençlere imkân sunmak belediyemizin öncelikle hedeflerinden biridir. Belediye olarak baharla birlikte büyük bir spor komplesi yapımına başlıyoruz. Bundan sonra kurslarımızı kendi tesislerimizde ve daha iyi imkânlarda vereceğiz. Buda başarıda daha da artıracaktır “ şeklinde konuştu. Konuşma ardından öğrencilerle kültür merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirilerek, öğrencilere belediye tarafından moral yemeği verildi.

Reklamlar
Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: