Barış ve Demokrasi Partisi

Bingöl için başsağlığı

Posted on: 30/10/2011

BASINA VE KAMUOYUNA

30 Ekim 2011

Ülkemizde ne yazık ki her gün yeni can kayıplarına yol açan çatışma ve şiddet olayları hızından bir şey kaybetmeden devam ediyor.

Dün Bingöl’de meydana gelen patlamada maalesef yine üç sivil yurttaşımızı kaybettik. Çok sayıda vatandaşımız da yaralandı.

Öncelikli olarak patlamada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve acılı halkımıza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Yaşamını yitiren yurttaşlarımızın ailelerinin ve yakınlarının acısını yürekten paylaşıyoruz.

İnsan yaşamını sona erdirmeye yönelik hiç bir şiddet eylemini bugüne kadar tasvip etmedik, bundan sonra da tasvip etmeyeceğiz.

Kimden gelirse gelsin sivil yurttaşlarımızın zarar görmesine, insan yaşamının sona ermesine neden olan çatışmaların ve şiddet eylemlerinin karşısında olmaya, ısrarla barışı savunmaya devam edeceğiz.

Bingöl’de yaşanan patlamanın meydana geliş biçimi ve kim ya da kimler tarafından nasıl gerçekleştirildiği bütün boyutlarıyla araştırılarak, soru işaretlerine meydan bırakılmadan kamuoyuna açıklanmalıdır.

Barış ve Demokrasi Partisi olarak bir kez daha üzüntülerimizi ve taziye dileklerimizi paylaşıyor, bu tür olayların ve yaşanan can kayıplarının son bulması, ülkemizde barış ve demokrasinin hâkim olması için mücadelemizi kararlı bir biçimde sürdüreceğimizi belirtiyoruz.

Selahattin DEMİRTAŞ Gültan KIŞANAK

BDP Eş Genel Başkanı BDP Eş Genel Başkanı

Reklamlar

1 Response to "Bingöl için başsağlığı"

merhaba ben mahmut koç kendi işyerimde olan bingöl berar petro ofisi’de süpriz bir ziyaretçim geldi. BİNGÖL MİLLİYE VEKİLİ İDRİS BALUKENT GELDİ tabiki memnun olduk.10.03.2012 Bu sayın milletvekimiz herkesin bildiği gibi türk,kürt barışı ve özgürlüğü için olduğundan dolayı buna bütün herkes katılıyor.Değerli millet vekilimiz idris balukent’gereken vatanserver dayanışma ve yardımlaşmanın başarılı olmasını yüca allahdan dileriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: