Barış ve Demokrasi Partisi

PARTİMİZİN YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Posted on: 06/09/2011

“Özerklik Kürdistan, demokratik Türkiye” sloganı altında gerçekleşen Kongre salonunda Türkçe, Kürtçe ve Ermenice “Demokratik, ekolojik, cinsiyet özgürlükçü toplumu yaratalım”, “Askeri ve siyasi operasyonlara son” pankartlarının yanı sıra geçtiğimiz günlerde askerler tarafından öldürülen BDP Van İl Meclis üyesi Yıldırım Ayhan’ın fotoğrafı asıldı, DEMOKRATİK ÖZERKLİK KONGRESİ olarak adlandırılan buyuk kongre geçtiğimiz günlerde canlı kalkan olarak  barışa kendini siper ederek , asker kurşunu ile hayatını yitiren  “Yıldırım Ayhan”a adandı.

Partimizin  2. Olağan Büyük Kongresi’nde yapılan seçimlerde Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak BDP Eş Genel Başkanlığı’na seçildi. Kongrede ayrıca 80 kişilik PM de belirlendi. 

Siyasi Partiler Kanunu nedeniyle Eş Başkanlık için iki kişi gösterilmediği için Selahattin Demirtaş’ın Genel Başkanlık için tek aday olduğu seçimde, bin 193 delegeden 629’u oy kullandı. Kullanılan 627 oyu alan Demirtaş genel başkanlığa seçildi. Fiiliyatta ise PM’ye seçilen Gültan Kışanak da Eş Genel Başkan görevini yürütecek. Tek liste ile yapılan Parti Meclisi (PM) seçiminde ise, tutuklu bulunan milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız, İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım ile Ayşegül Akış Devecioğlu ve Nazan Üstündağ gibi akademisyenler, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın da bulunduğu 80 kişi seçildi. 

PM’de yer alanlar şöyle: 

Gültan Kışanak, Abdukerim Bingöl, Adnan Ekmen, Ahmet Yıldırım, Akide İdin, Abdullah Bozkoyun, Arzu Moco, Asiye Kolçak, Ayla Yıldırım, Ayşegül Akış Devecioğlu, Cesim Soylu, Cihan Sincar, Çiğdem Kılıçgün Uçar, Dindar Mercan, Emine Ayna, Emine Büşra Ersanlı, Emine Çaynak, Emrullah Bingöl, Ercan Arslan, Erol Dora, Fatma Kurtulan, Fatoş Yener, Faysal Sarıyıldız, Fethi Gümüş, Filiz Demirci, Filiz Koçali, Gülçiçek Güner Tekin, Gülçin İsbert, Gülizar Kalmış, Gülser Yıldırım, Hamit Geylani, Hasan Özgüneş, Hasip Kaplan, Hayri Ateş, Hülya Yer, Hüseyin Cengiz, Hüseyin Dağ, Hüseyin Gevher, İbrahim Ayhan, İdris Baluken, Kibriye Evren, M. Nezir Karabaş, M. Salih Yıldız, M. Şamil Altan, Mahmut Çelik, Mazlum Dinç, Medeni Kırıcı, Mehmet Muhdi Aslan, Mehmet Öcalan, Meral Danış Beştaş, Mihdi Perinçek, Mukaddes Kubilay, Murat Öztürk, Mustafa Avcı, Nazan Üstündağ, Nazmi Gür, Nesrin Deniz, Nimet Sezgin, Nizamettin Öztürk, Ömer Ağın, Pervin Buldan, Pınar Akdemir, Rahmi Çelik, Sait Üçlü, Selami Turhan, Selma Irmak, Serpil Köksal, Seyithan Yaka, Songül Çelik, Şaban Işıktaş, Şehbal Şenyurt Arınlı, Şerafettin Halis, Tacettin Karagöz, Veli Büyükşahin, Yıldız Aktaş, Yusuf Cırık, Yüksel Mutlu, Zeki Karataş, Zeki Koç.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: