Barış ve Demokrasi Partisi

BASINA VE KAMUOYUNA

Posted on: 18/06/2011Türkiye Gazetesi’nin bugünkü sayısında yer alan “Demirtaş: Dersim ihanetini unutmayacağız” başlıklı bir haberde, Eski Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın “facebook sayfasında Dersim ihanetini unutmayacaklarını yazdığı” iddia edilmiştir. Haber tümüyle gerçek dışıdır. Eski Eş Başkanımızın kendi adına açılmış herhangi bir facebook hesabı-sayfası bulunmamaktadır. Sayın Demirtaş’ın, herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde veya başka bir yerde bu türden bir açıklaması, yorumu veya beyanatı kesinlikle olmamıştır. Haber tümüyle gerçek dışıdır, maksatlıdır, kirli bir propaganda amacı taşımaktadır.  İddiasını doğrulattırma gereği bile duymadan böylesine gerçek dışı bir haberi yayınlamasından ötürü Türkiye Gazetesi’ni kınıyoruz. Türkiye Gazetesi’nin bu açıklamayı yayınlamaması halinde Eski Eşbaşkanımızın hukuki yollara başvuracağını belirtmek istiyoruz.

Ayrıca Türkiye Gazetesi’nin asılsız provokatif haberine dayanarak, Sayın Demirtaş’a yönelik hakaretvari, suçlayıcı açıklamalarda bulunan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’i kınıyor, Sayın Demirtaş’tan ve Dersim halkından özür dilemeye çağırıyoruz.

Halkımızı ve değerli kamuoyunun bu türden provokatif haberlere itibar etmemeye çağırıyoruz.

BARIŞ VE DEMOKRASİ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

Reklamlar

2 Yanıt to "BASINA VE KAMUOYUNA"

bu medya bu sayfanın selahattin demirtaşla doğrudan ilişkili olmadığını bile bile bunu haber yaptı…

Tunceli mevzusunu çok uzatıyorsunuz. Kaybettiniz işte. Ferhat Tunç ezildi gitti. Tunceli insanı da eksik olmasın dersim katliamına sebep olan partinin milletvekillerini bir güzel seçti. 4 yıl bu böyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: