Barış ve Demokrasi Partisi

Blok’tan halka müşahitlik çağrısı

Posted on: 06/06/2011

 

12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nin güvenli bir ortamda geçmesi için müşahitlerin üzerine büyük görevler düştüğünü belirten Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu Adayları Seçim Strateji Merkezi, seçime katılacakları 42 ilde halkın müşahitlik için görev alması çağrısında bulundu.

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu Adayları Seçim Strateji Merkezi, 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerindeki sandık güvenliği için bir açıklama yaptı. Merkez, 12 Haziran’da Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu’na gönül vermiş milyonların irade beyanında bulunacağından kuşkuları olmadığını belirterek, ancak bu irade beyanının doğru ve güvenli bir şekilde sonuçlara yansıması için üzerlerine büyük görev düştüğünü ifade etti.

Sandık sonuçlarının en güvenli şekilde sonuç tutanaklarına geçmesi konusunda en büyük görevin de müşahitlere düştüğü vurgulanan açıklamada, “Blok adaylarımız için 42 ilde 146 bin sandıkta oy kullanılacaktır. Kullanılan oyların sağlıklı bir şekilde sayılması ve tutanaklara geçirilmesini müşahitlerimiz sağlayacaktır. Bunu yapabilmek için tüm sandıklarda müşahitlerimizin olması gerekmektedir” denildi. “GENÇLERİMİZ GÖREV ALMAK İÇİN BAŞVURSUN” Tüm bu sürecin sağlıklı gelişmesi için bloğa gönül vermiş seçmenlerin sandık görevlisi olarak adını yazdırması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, şunlara yer verildi: “Sandığa yansıyacak halkımızın iradesini, oylarını korumak için sandık müşahidi olarak görev almalıyız. Okuma yazması olan özellikle gençlerimiz, üniversite öğrencilerimiz görev almak için seçim bürolarımıza başvuru yapsınlar. Seçime girdiğimiz birçok ilimizde bu noktada sıkıntılar olabilir. Bu sıkıntıları gidermek amacıyla ‘nasıl olsa birileri bu görevi yerine getirecek’ yaklaşımına girmeyerek ilgili birimlere ve bürolara başvurumuzu yapalım.” Seçim Strateji Merkezi ayrıca, seçmenlere de çağrıda bulunarak, seçim günü oy kullanılacak okulu ve sandık numarasını gösteren seçmen bilgi kağıdını almayanların mahalle muhtarlarına başvurarak, sandık yeri ve numarasını öğrenmelerini istedi.

 

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu Adayları Seçim Strateji Merkezi

1 Response to "Blok’tan halka müşahitlik çağrısı"

Çok güzel bir yazı. Ayrıca Güzel kaliteli bir site. İlgimi çeken konulara ulasabiliyorum.tesekkurler Herkese onerecegim bir kaynak site. basarilarınızın devamını diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: