Barış ve Demokrasi Partisi

Oyuna Sahip Çık, Sandıkta Görev Al!

Posted on: 01/06/2011

Değerli Halkımız

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de oylarımıza sahip çıkmak için sandıklarda müşahit olarak görev almak isteyen arkadaşların bulundukları mahallelerdeki seçim bürolarına başvurmaları önemle rica olunur.

Barış ve Demokrasi Partisi Genel Merkezi

 

Değerli Halkımız!

Bilindiği gibi partimiz Barış ve Demokrasi Partisi, yüzde 10’luk seçim barajını aşmak için seçimlere bağımsız adaylarla Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku çatısı altında giriyor. Bugüne kadar hep oylarımız haksız bir şekilde geçersiz sayıldı, çöpe atıldı, yakıldı. Bu seçimlerde de AKP hükümeti tarafından alınan yeni karar ile beraber artık polis ve askerlerin seçim sandıklarına yaklaşma mesafesi 100 metreden  20 metreye indirildi. Bu karar ile adeta polise seçim sandığı başında nöbet tutma görevi verilmektedir.  Ayrıca polis ve asker üzerinden halk üzerinde psikolojik baskı oluşturularak sandıklara müdahale etmek istendiği görülmektedir. Türkiye’de demokratik, özgür bir seçimin yaşanmasına gölge düşüren bu anti-demokratik uygulamaya karşı tüm seçmenlerimizi seçim müşahiti olmaya çağırıyoruz.
Arkadaşlar, yoldaşlar! Halkımızın adaylarımıza verdiği oyları sandıkta koruma zamanıdır. Oylarımızı devletin insafına bırakamayız. 12 Haziran’da sandık başında halkımızın emeğini korumak, halkımızın mücadelesine sahip çıkabilmek için bugünden en yakın seçim büromuza, en yakın blok bileşeni il/ilçe binasına gidelim. Müşahit olalım. Zaferimize sandık başında tanık olalım.

Barajları, vetoları, oy pusulası engellerini yıka yıka geliyoruz. Maddi imkansızlıklara, gözaltılara, baskılara rağmen geliyoruz.

Gün çalışma günü; gün birlik, gün dayanışma günü.
Gün 12 Haziran 2011 seçimlerinde müşahit olma günü.
Gün zafer günü.

İllerdeki BDP temsilciliklerine ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:
http://www.bdp.org.tr/yonetim/iller.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: