Barış ve Demokrasi Partisi

BDP Kimin Partisidir?

Posted on: 11/04/2011

BDP Türkiye’deki Kürt sorunun çözümünü mümkün kılabilecek yegane siyasi partidir. Ancak, BDP sadece Kürt sorunu ve demokratikleşme konularında söz söyleyen bir parti değildir. Zira, BDP, Türkiye’deki emekçilerin, ezilenlerin, yoksulların, kadınların haklarını gerçekten savunacak, onların haklarını meclise temsil edecek tek partidir.

Bu açıdan, BDP için İstanbul’un özel bir konumu vardır. İstanbul, dünyanın en büyük metropollerinden biri olmakla birlikte, dünyadaki en kalabalık emekçi nüfusa sahip, emekçilerin de en yoksul olduğu şehirlerden birisidir. İstanbul, bir eşitsizlikler şehridir. BDP, İstanbul’daki hem Kürtlerin, hem kadınların, hem de emekçilerin haklarını savuncaktır. BDP için emekçiler, yoksullar, Kürtler ve kadınlar ancak birlikte özgürleşebilir.

 Biz BDP olarak biliyoruz ki, 1990’larla beraber Bölge yaşanan savaş ile birlikte, milyonlarca Kürt zorunu göç sonucu İstanbul’a gelmiştir. Bu insanların bir çoğu için kalacak yer, çalışacak iş, bulmak, İstanbul’un eski göçmenlerine göre çok daha zor olmuştur. En ucuz işlerde çalışmıştır Kürtler, en güvencesiz işlerde, ilk onlar işten atılmıştır. Aynı şekilde, değişen ekonomi ile, yoksul varoşların kadınları gittikçe daha fazla en ucuz işlerde, en kötü koşullarda çalışmaya başlamışlardır. Bugün, Kürtler ve kadınlar İstanbul’un emekçileri olmuşlardır. BDP, emekçilerin, kadınların ve Kürtlerin, İstanbul’un ezilenlerinin, İstanbul’un yoksullarının, İstanbul’un varoşlarının sesi olacaktır. BDP, mecliste, bu ülkenin gerçek sahiplerinin haklarını savunacaktır.

AKP iktidarında zenginler daha da zenginleşirken, neden varoşlar daha da yoksullaşmıştır, bunun hesabını soracaktır. Halkımızı üç kuruş mercimeğe mahkum edenlere, üç kuruş kömür parası ile onu satın alabileceğini sananlara karşısına çıkacaktır ve halkımızın taleplerini mecliste yükseltecektir. BDP, kentsel dönüşüm projelerinin mağduru olan varoşların sesi olacaktır. BDP, depremin yakında vuracağı İstanbul’da, depremin asıl vuracağı yerin zengin mahalleleri değil, varoşları olduğunu söyleyecek, varoşları yıkımdan kurtarmak için gece gündüz çalışacaktır.

 BDP, halkın, varoşların, ezilenlerin partisidir. BDP, senin partindir!

Reklamlar

4 Yanıt to "BDP Kimin Partisidir?"

evet benimde BDP ile ilgili vizyonum devrimci sol bir parti olucağıyla ilgilidir solun dağınıklığını toparlayıp kürt kareketiyle devrimci duruşunu birleştirmiş
çok ama çok dinamik artık birazda sempatik duruşu dik bir parti
vede asla sistem partisi olmayan bir parti
tek devrimci partiye selam olsun

Ben bir Kürt genci olarak sizin parti olarak yapiginiz isleri gönülden destekliyorum ve önümüzdeki secimlerde bagimsiz afaylarinizla basariyi yakaliyacaginizi diliyorum.
Maalesef benim secimlere katilmam imkansiz, fakat bin oyum olsa hepsini size atardim. Ben sacede bir Kürt genci olmakla degil, ayni anda emekci ve sosyalist bir gencim ve bu sifalta’da size kendimi cok yakin buluyorum.

Saygilar ve sevbas…

Yorumunuz denetim için bekliyor.

öncelikle partimizin interaktif sisteme qeçtigi için kutluyorum. bende Batmanlı bi Kürt genciyim bütün baqımsiz millet vekillerimize allah kulaylık versin inş. gür bi sesle meclise qelicez,dündemi takip etmekteyim özellikle Kürdistan’da olan şeyler çadırlarımıza yapılan müdahaleler bizi derin üzmekte demekki doqru bi adimki önüne qeçilmek isteniyor hiç bi şekilde mücadelemizden yılmayacaqız sevqi ve sayqılarımla ”berxadan jiyane”

HER ZAMAN EN BÜYÜK EN ŞANLI PARTİDİR.KÜRTLER HER ZAMAN ARKANDADIR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: